Medytacja Vipassana

Określenie medytacja odnosi się do szerokiego spektrum praktyk obejmujących techniki mające na celu promowanie relaksu, budowanie wewnętrznej energii lub siły życiowej (qi, ki, prana itp.) I rozwijanie współczucia, 3 miłości, cierpliwości, hojności i przebaczenia. Szczególnie ambitna forma medytacji ma na celu bez wysiłku trwałe, jednopoziomowe skupienie 4, które pozwala swojemu lekarzowi cieszyć się niezniszczalnym poczuciem dobrego samopoczucia podczas angażowania się w jakąkolwiek aktywność życiową.

Kiedy stoisz, trzymaj ręce przed twoim ciałem, z jednej strony delikatnie przymocuj nadgarstek drugiego. Zamiast rozglądać się po pokoju, nie zapuszczaj oczu prosto do przodu lub lekko opadając w podłogę (ale nie zginaj szyi zbyt daleko, co może powodować dyskomfort). Staraj się nie odwracać głowy niezależnie. Nawet jeśli odwrócisz się na końcu ścieżki spacerowej, trzymaj głowę w prostej linii z kręgosłupem, tak jakbyś miał na sobie klamrę szyi. Przenieś całe ciało na jedną jednostkę na turnie. Zrelaksuj się na ramionach.

Pranayama - regulacja oddychania. To nie jest dokładnie medytacja, ale doskonała praktyka uspokojenia umysłu i przygotowania jej do medytacji. Istnieje kilka różnych rodzajów Pranayamy, ale najprostszym i najczęściej nauczanym jest 4-4-4-4. Oznacza to oddech w liczeniu do 4, przytrzymanie przez 4 sekundy, oddychanie przez 4 sekundy i pozostanie puste przez 4 sekundy. Oddychaj przez nos, a brzuch (a nie klatkę piersiową) nie będzie tą, która się porusza. Przejdź przez kilka cykli w ten sposób. Ta regulacja oddychania równoważąca nastrój i uspokajająca ciało, i może być wykonywana w dowolnym miejscu.

Ale potem usłyszał o eksplozji badań naukowych nad uważnością. Badania te są wciąż w fazie początkowej, ale jest to zdecydowanie sugestywne wyśmienitą listę świadczeń. Należą do nich: obniżenie poziomu hormonów stresu, zmniejszenie ciśnienia krwi i zwiększenie odporności. Wykazano również, że medytacja złagodzi depresję, lęk, ADHD i związany z wiekiem spadek funkcji poznawczych.

Przywróć uwagę na myśl, kiedy wędruje. I to zrobi. Medytuje przez 3-4 lata przez 30 minut dziennie, a czasami mój umysł wciąż wędruje. Kiedy twój umysł wędruje i będzie delikatnie zwracał twoją uwagę z powrotem do tchu, gdy zdasz sobie sprawę, że Twój umysł zboczył. W pierwszej kolejności nie możesz pojąć, że twój umysł zaczął myśleć ponownie, ale kiedy to zrobisz, delikatnie zwróć uwagę na siebie. Nie bądź ciężko na sobie na tym etapie. Po prostu delikatnie zwróć uwagę.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Podcast medytacyjny

Medytacja i lekarze